"השטח מגיע לעיר": אירוע ראשון מתוך סדרת מפגשי "קרבי על הבר" התקיים בתל אביב

היום (שלישי), התקיים אירוע "קרבי על הבר" הראשון, בגג עיריית תל אביב-יפו. לאירוע הגיעו מפקדים בכירים ולוחמים מהשטח, על מנת לדבר בגובה העיניים ובשיח פתוח, עם בני נוער, לקראת גיוסם לשירות הצבאי.

האירוע התקיים במסגרת קמפיין "רקרבי", בנוכחות ראש חטיבת כוח האדם בזרוע היבשה, תת-אלוף דן נוימן.

מטרת המיזם, הינו הנגשת היחידות הקרביות לבני הנוער והעלאת המוטיבציה לשירות קרבי, זאת ע״י הענקת הבמה למפקדים וללוחמים לספר את סיפורם.

במסגרת הערב, נפגשו בני הנוער עם לוחמים ביחידות היבשה והתקיים פאנל לוחמים המשתתפים בפרוייקט "אח שיודע", אשר ענו על שאלות בני הנוער.

עיריית תל אביב-יפו, פתחה את האירוע הראשון מסוגו זה, מתוך סדרת מפגשי ״קרבי על הבר״, אשר עתידים להתקיים בערים נוספות בארץ, בניהן באר שבע, חיפה, רחובות ועוד.

12/31/1969 07:00 PM
פרסום ראשון: הוגשה עתירה לבג״ץ נגד המדינה בגין הקפאת תכנית בנייה שאושרה בגבעת המטוס בירושלים

עתירה הוגשה לבג״צ כנגד משרד השיכון וכנגד רשות מקרקעי ישראל בגין סירובם להוציא לדרך את תכנית הבנייה שאושרה כבר לפני כחמש שנים בגבעת המטוס בירושלים – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

בסיס העתירה הוא מתן צו על תנאי בשאלה מדוע המדינה לא מפתחת את מתחם גבעת המטוס בדרום ירושלים לפי תכנית 14295, הכולל בניית 2,600 יחידות דיור ומדוע לא תאפשר לבעלי הקרקע הפרטיים לפתח את השטח על חשבונם ולקבל היתרי בנייה מכוח התכנית, שכאמור, כבר אושרה.

מדובר בתכנית שאושרה לפני כ-5 שנים, באוקטובר 2014. התכנית קיבלה את כל האישורים לאחר פרסום ההתנגדויות ועוד וכל שנותר, הוא רק לפרסמה ולהוציאה לדרך, אלא שראש הממשלה לא מאשר ליישם את הבנייה בפועל.

אריה קינג, חבר מועצת העיר ירושלים, מסר בתגובה לחדשות 0404: ״ראוי שלפני הבחירות יידע הציבור כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מדבר ימין, אבל עושה שמאל. לא ייתכן שבירושלים, בירת ישראל, לא יבנו בתים. לא ייתכן שנשיא ארה״ב דונלד טראמפ פועל יותר למען ירושלים מאשר ראש ממשלת ישראל. העתירה לבג״ץ מחייבת מציאות ואם נתניהו עושה קולות של שמאל, נקווה שדווקא שופטי ישראל, יכריחו אותו במקרה זה לפעול כימין״.

12/31/1969 07:00 PM
4 פצועים, בהם ילדים, נפצעו בינוני בהתהפכות רכב בסמוך לכפר ורדים

4 בני אדם בהם שני ילדים כבני 10 נפצעו באורח בינוני לאחר שרכבם התהפך בכביש 854 ממגדל תפן לכפר ורדים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי והם פונו לבי"ח נהריה.

12/31/1969 07:00 PM
יורם שפטל וארי שמאי עונים לשאלותיכם – הצטרפו ל״האולפן הפתוח״ עם בועז גולן
12/31/1969 07:00 PM
נעצר חשוד בביצוע עבירות מין חמורות בקטינות מתחת לגיל 14 לפני כ-20 שנה

לפני כשנה הוגשה במשטרת ישראל תלונה בגין עבירות מין חמורות, אשר על פי החשד בוצעו כלפי 2 קטינות מתחת לגיל 14 לפני כ-20 שנה.

בעקבות התלונה משטרת ישראל פתחה בחקירה, במהלכה נגבו עדויות, הוצא על ידי בית משפט צו מעצר כנגד החשוד ובוצעו פעולות על מנת לאתרו.

היום נעצר החשוד, בשנות ה-40 לחייו, על ידי שוטרים במרכז הארץ והובא לחקירה. מחר בשעות הבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

12/31/1969 07:00 PM
רוכב אופנוע נפגע מרכב סמוך לגן חיים – מצבו בינוני

רוכב אופנוע כבן 20 נפצע באורח בינוני לאחר שנפגע מרכב חולף בכביש 554, סמוך לגן חיים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום, העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים מאיר כשהוא סובל מחבלות בבטן ובאגן. (צילום: ארכיון).

12/31/1969 07:00 PM
רוכבת אופנוע נפצעה בינוני מפגיעת רכב בחדרה

רוכבת אופנוע כבת 23 נפצעה באורח בינוני לאחר שנפגעה מרכב בכביש 4 סמוך לצומת חרושת בחדרה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי והיא פונתה לבי"ח רמב"ם.

12/31/1969 07:00 PM
השר אוחנה: "ההחלטה לפיטור פלמור שלי בלבד – אין שחר לספקולציות"

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיב לפיטורי מנכ״לית משרד המשפטים, אמי פלמור. השר, שהואשם על ידי חברי כנסת רבים כי מאחורי החלטתו עמדה טובת ראש הממשלה נתניהו, הכחיש את הדברים ואמר כי החלטתו הייתה אישית שלו, ללא כל קשר לאחרים.

אוחנה: "הנוהג המקובל הוא ששר ממנה מנכ"ל. זו משרת אמון – ההיפך הוא החריג. כך נראית משילות. בשבועות האחרונים שוחחתי עם אמי פלמור באשר לסיום תפקידה בהן הביעה נכונות והסכמה לסיום התפקיד.

אין שחר לכל הספקולציות הפרועות בנוגע להחלטה, שהתקבלה על ידי, ועל ידי בלבד".

12/31/1969 07:00 PM
המנהל האזרחי ולוחמי מג"ב פשטו על חנויות בברטעה שסחרו בבע"ח מוגנים – שני חשודים נעצרו

במבצע מיוחד שהתקיים אתמול (שני), פשטו כוחות המנהל האזרחי ולוחמי מג"ב על עשר חנויות שסחרו בבעלי חיים מוגנים בברטעה הערבית שבאזור ג׳נין. במהלך הפעילות אותרו ושוחררו עשרות בעלי חיים מוגנים מסוגים שונים – בהם: חוחיות, חוגלות וצבים – שהוחזקו בתנאים קשים ונסחרו באלפי שקלים. בנוסף, שני חשודים נעצרו במהלך הפעילות והועברו לחקירת כוחות הביטחון.

במבצע שהובל על ידי יחידת שמורות הטבע במנהל האזרחי, השתתפו לוחמי משמר הגבול, רשות הטבע והגנים ומנהלת התיאום והקישור בג׳נין. המנהל האזרחי ומשטרת ישראל נלחמים למיגור התופעה האכזרית של סחר לא חוקי בבעלי חיים מוגנים, אשר לה השלכות סביבתיות מסוכנות.

דוברות מתפ"ש

 

קצין מטה שמורות הטבע במנהל האזרחי, נפתלי כהן: "סחר בחיות בר הוא מעשה אכזרי האסור על פי חוק. בפעילות היום נחשפנו לבעלי חיים רבים שהוחזקו בתנאים שאינם הולמים חיות בר. נמשיך לפעול לילות כימים בכדי למגר את התופעה".

קצין משמר הגבול שפיקד על הפעילות: "למען בעלי החיים המוגנים בישראל מובילה משטרת ישראל יחד עם כל גורמי האכיפה פעילויות משמעותיות ונחושות למיגור הסחר והחזקת בעלי החיים. גם שמדובר בחנויות ובתים ברשות אין הדבר מרתיע אותנו ואנו נמשיך לבצע אכיפה יעילה למען הטבע של כולנו".

דוברות מתפ"ש

דוברות מתפ"ש

 

12/31/1969 07:00 PM
נתניהו בטקס האזכרה לחללי "צוק איתן": "מחוייבים להחזיר את השבויים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים היום (שלישי), בטקס האזכרה לחללי מבצע ״צוק איתן״ בהר הרצל.

נתניהו: "אנו פועלים להשגת רגיעה, אבל אנו נערכים לצאת למערכה – למבצע צבאי רחב היקף שינחית מכה על החמאס והג’יהאד האיסלאמי. מכה צבאית שהם לא ספגו עד היום. אינני יכול לפרט, אבל השותפים להכנות הללו שיושבים פה יודעים היטב שאלה אינם דברים בעלמא. אנו רוצים רגיעה, אנו נערכים למערכה״.

נתניהו הוסיף: "אנו מחוייבים להחזיר הביתה את אורון שאול והדר גולדין כמו גם את אברה מנגיסטו והישאם א-סייד. אינני יכול לפרט כאן את כל מה שאנחנו עושים אבל אנחנו עושים הרבה מאוד.

אני מרכין את הראש מול השכול והכאב ואני דבק בחובתי לראות את השיקול הכולל מתוקף חובתי כראש ממשלה. עשייתנו תקפה לגבי כל נעדרי צה"ל, וגם הוכחנו שאנו עומדים במילתנו כשהחזרנו ארצה את זכריה באומל ז"ל". 

12/31/1969 07:00 PM